Projekty Fix Software

 
O co jde? Služby Registrace Zapomenuté heslo Účty na serveru Stav serveru Kontakt

SERVERY

Info se aktualizuje jednou za minutu.

Server Replicator

Status: offline


REKLAMA

POČÍTADLO

nhX.cz | neutral hosting eXchange -
PHP5, MYSQL, FTP, E-MAIL
webhosting za Coca Colu

TVORBA WEBŮ

Rádi bychom vám nabídli možnost si u nás nechat udělat kompletní řešení internetových stránek na míru. V teamu máme designery, kodéry i programátory. Pracujeme v jazycích XHTML, CSS, JavaScript a PHP a využíváme databází MySQL. Pokud vás naše nabídka zaujala, stačí kliknout a dozvíte se více informací.

O co jde?

nhX.cz je hostingový projekt, který vznikl okolo září 2008. Můj tehdejší server Asgard s OS Windows už nebyl to pravé, co mi vyhovovalo, takže jsem se rozhodl pro migraci na Linux. V prvopočátcích jsem vzal svůj domácí PC, dal mu pracovní jméno Usirev a nainstaloval na něj Linux Debian Etch. Na Usirevovi jsem se začal s Linuxem pořádně učit, jelikož do té doby jsem tento systém znal pouze z routerů kLfREE.NET, kde jsem prováděl pouze jednoduché operace.

Postupem času se mi podařilo dát Usireva dokupy, aby fungoval jakš-takš podle mých představ. Usirev fungoval až do té doby, co se v něm částečně sesypal harddisk. To dalo základ aktuálnímu stroji se jménem Replicator. Záloha Usireva, nový PC a čistá instalace Linuxu. Do pár dní stroj fungoval. Server jsem měl primárně pro svůj web a pár dalších služeb, takže nebyl nijak moc zatížený. Potřeboval jsem ho zatížit a zároveň v té době probíhaly celkem nehezké výpadky Internet Centrum - ic.cz. Nápad byl zahostovat kamarádům, kteří budou mít zájem, jejich weby. Tak se také stalo. Aktuálně je na Replicatorovi přes 70 domén druhé nebo třetí úrovně, 60 FTP a 40 MySQL přístupů.

Server si prošel po hardwarové stránce od své původní verze (MB Fujitsu Siemens, Intel Pentium 4 2,4 GHz, 512 MB RAM, 40 GB HDD, 100Mbps ethernet) pár aktualizacemi. Nejdříve přišla na řadu 1Gbit síťová karta, pak druhý 40 GB HDD pro zálohy systému, následovně SATA řadič a také 640 GB HDD na data. Nedlouho poté ještě jeden 320 GB SATA HDD na weby. Další aktualizací byly 2 GB RAM pamětí. Server také dostal nové ošacení v podobě rackového case a byl přesunut do racku s konektivitou 1Gbit do netu. Nejnovější aktualizací je ve své podstatě vyměněný celý vnitřek serveru - tedy nový motherboard od ASUSu, 4GB RAM, procesor Intel Pentium Dual-Core 2,6 GHz a 400 Wattový zdroj. HDD, síťové karty a case zůstaly. V této podobě Replicator běží dnes.

-- Jan "Fix" Vejvar, 27.4.2010

Fotky

Replicator v racku zepředu - otevřený
Replicator v racku zepředu otevřený
Replicator v racku zepředu - zavřený
Replicator v racku zepředu zavřený
Replicator v racku zezadu
Replicator v racku zezadu
Replicator v racku (dole)
Replicator v racku (dole)
Replicator otevřený(se starým motherboardem)
Replicator otevřený
(se starým motherboardem)
Replicator otevřený (s novým motherboardem)
Replicator otevřený
(s novým motherboardem)

© 2008 - 2010 nhX.cz
design a kódování: Neudy | programming, správa nhX.cz: Jan "Fix" Vejvar